İBB Meclisi’nde yurt tartışması! CHP’den AKP’ye sert yanıt

Türkiye’nin gündemindeki yurt sorunu İBB Meclisi’nde de gündeme geldi. AKP döneminde İBB’nin cemaat ve vakıflarla yurt açmak için yaptığı protokollere dönük eleştirilere AKP’li Faruk Gökkuş “Gençlere güvenmiyorsunuz” yanıtını verdi. CHP’li Tarık Balyalı da “Biz gençlere güveniyoruz da sürekli kandırılan arkadaşlara güvenemiyoruz” diye tepki gösterdi.

İBB Meclisi’nde yurt tartışması! CHP’den AKP’ye sert yanıt
İBB Meclisi’nde yurt tartışması! CHP’den AKP’ye sert yanıt
Bu içerik 321 kez okundu.
Reklam

İBB Meclisi'nin ekim ayı oturumları, 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında Yenikapı'daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde toplandı. Mecliste  konuşma yapan CHP'li İBB Meclis Üyesi Gencay Özcan, üniversite öğrencilerinin yaşadığı yurt sorununa dikkat çekti.

Özcan, AKP  döneminde İBB’nin yandaş vakıf, cemaat ve tarikatlarla öğrenci yurdu konusunda yaptığı işbirliğini eleştirerek İBB'nin yeni yönetim açtığı öğrenci yurtlarını anlattı. Özcan “Vakıflar yurt açabilir, ama bunu 16 milyon İstanbullunun kaynakları ile yapamaz. Bu 16 milyon İstanbullunun malına çökmek olur” dedi.

“GENÇLERE GÜVENMİYORSUNUZ”

AKP Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş, eleştirilere şöyle yanıt verdi:

* Cemaatlere hizmet etmiyoruz, 16 milyon insana hizmet ediyoruz diyorsunuz ya, siz aslında gençlere güvenmiyorsunuz. Bir genç 18 yaşında geldiyse, üniversiteye gidiyorsa biz o gence güveniyoruz. O genç düşünerek aklıyla nereye gideceğine, hangi fikre sahip olacağına karar verir.

* Gençlerden korkmayın, güvenin. Bu vakıfların ne yaptığını gerçekten bilmiyorsunuz. Ensar Vakfı, İlim Yayma Vakfı Fatih'te. Gidin görün ne öğretiyorlar. Öcü değil onlar sizi yemezler. O çocuklar vatan millet sevdası ile yetiştiriliyor. Gençlere güvenin.

“SÜREKLİ KANDIRILAN ARKADAŞLARA GÜVENMİYORUZ”

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı