Reklam
Reklam

Kılıçdaroğlu: Merkez Bankası’nın dolar satması lazım ama satamıyor çünkü para başkasının

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ekonominin iyice darboğaza girmesi sonrası Merkez Bankası'na müdahale eden hükümeti eleştirdi: Merkez Bankası'nın dolar satması lazım ama satamıyor. Kasadaki para kendi parası değil, başkasının parası. Kasasında 123 milyar dolar para var ama başkalarının ödünç parası. O para bize ait değil.

Kılıçdaroğlu: Merkez Bankası’nın dolar satması lazım ama satamıyor çünkü para başkasının
Kılıçdaroğlu: Merkez Bankası’nın dolar satması lazım ama satamıyor çünkü para başkasının
Bu içerik 110 kez okundu.
Reklam

“Siyasi cinayetler kaygım var. İktidardan gitmemek için her yolu deneyecektir” sözleriyle ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’la girdiği “bürokrat” polemiği nedeniyle ülke gündemine damga vuran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisini grup toplantısında konuşuyor.  Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

DAHA ÖNCE DE SÖZLER VERİLMİŞ Kamuda çalışan 530 bin civarında sözleşmeli personel var. Bunlar diğer memurlar gibi KPSS’ye giriyorlar, aynı eğitimi görüyorlar, aynı iş yerinde beraber çalışıyorlar ama kadrolu memurların haklarına sahip değiller. Astsubayların göreve başlama derecesi bile haksızlık içeriyor. Milletin iktidarında çözülecek. Tazminatları ile ilgili sorun var. Bunun giderilmesi lazım. Daha önce de bu sözler verilmiş.

NE MÜJDE VAR, NE HAYIRLI OLSUN Muhtarlara belediye meclisi toplantılarına katılmayı bile fazla görüyorlar. Bizim iktidarımızda söz sahibi olacaklar. Sayın Erdoğan müjde ile başlıyor konuşmasına, hayırlı olsunla bitiriyor. Ne müjde var, ne hayırlı olsun. Ben söyledim belki kulağına gider. Kılıçdaroğlu’ndan önce yapacağım diye. Yaptıracağım ona, yaptıracağım!

SICAK SİYASET MERKEZ BANKASI’NA MÜDAHALE EDİYOR Devlet bizim devletimiz. Devletin kurumlarına sahip çıkmak, onların yasal çerçevede çalışmasını özendirmek en çok CHP’ye yakışır. Fiyat istikrarından Merkez Bankası sorumlu ama fiyatlar durmuyor. Neden böyle? Sıcak siyaset Merkez Bankası’na müdahale ediyor.

KASADAKİ PARA BAŞKASININ PARASI Merkez Bankası’nın kasasında 123 milyar dolar para var ama başkalarının ödünç parası. O para bize ait değil. 123 milyar doların bir senti bile Merkez Bankası’nın kendi parası değil. 128 milyar doları kim aldı? Merkez Bankası’nın dolar satması lazım ama satamıyor. Kasadaki para kendi parası değil, başkasının parası. Millet İttifakı iktidarında Merkez Bankası saat gibi çalışacak. Göreceksiniz ekonominin nasıl düzeldiğini.

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!