Reklam
Reklam

Böcekler Evde En Çok Nerede Görülür?

Böcekler genel olarak evlerin bodrum katlarında çatı katlarında banyolarında ve mutfaklarında görünmektedir.

Böcekler Evde En Çok Nerede Görülür?
Böcekler Evde En Çok Nerede Görülür? Tanitimweb
Bu içerik 88 kez okundu.
Reklam

Böcekler genel olarak evlerin bodrum katlarında çatı katlarında banyolarında ve mutfaklarında görünmektedir. Ev içerisinde bulunan böcekler sağlığı ciddi anlamda tehdit eder. Tuvalet mutfak gibi ıslak alanları temiz tutmak böcek istilasını azaltır fakat ortadan kaldırmak mümkün değildir. Çünkü yaşamış olduğunuz mekanlardaki eski giysiler kullanılmayan oyuncak gazete dergi gibi nesnelerin saklanmış olduğu kutu ve koliler tahtakurusu ve hamam böceği gibi haşerelerin saklanması için oldukça ideal yerlerdir.

Bu durumda haşerelerin çok daha fazla yayılmasını beklemeden en kısa süre içerisinde profesyonel bir böcek ilaçlama firmasından yardım almak ve haşerelerin yaşam alanlarında daha fazla yayılmasını engellemek gereklidir. 

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır? 

Fareler son derece hızlı hareket eden ve kokuya karşı oldukça hassas bir canlı olduklarından dolayı kendilerine yaklaşan tehdidi çok hızlı bir şekilde fark eder ve bunun için fareler herhangi sıradan bir yöntemle yakalanamaz.  Fare ilaçlama firmalarının kullanmış oldukları özel ilaçlar ile fare ilaçlama bilinçli bir şekilde yapılmakta ve yaşam alanları hijyenik ve sağlıklı bir hale getirilmektedir.

Fareler herhangi bir böcek ilacı kullanılarak yok edilemez. Çünkü fare bünyesi dayanıklıdır ve bu türdeki ilaçlara karşı direnç gösterir. Bu nedenle özel içeriğe sahip olan fare yemleri ile fare ilaçlama işi kontrollü bir şekilde yapılmalıdır. 

Pireler Evlerde Nerede Görülür? 

Özellikle yaz aylarında ya da soğuk havalarda sıcak ve kapalı ortamlarda sıklıkla görülür ve barınmış olduğu kapalı alanlarda ciddi sorunlara yol açabilir. Pire oluşumunu önlemek için öncelik olarak evde beslenen evcil hayvanların bakımlarından ve yaşam alanlarının temizliğinin periyodik olarak yapılması gereklidir.

Evlerdeki bodrum ya da depo gibi alanlar pirelerin en çok arınmış olduğu yerler olduğundan dolayı bu alanların temizliğine ve düzenli olarak pire ilaçlama firmaları tarafından ilaçlanmasına özen gösterilmelidir. Ancak pire ilaçlama firması seçerken mutlaka konusunda uzman ve sertifikası bulunan bir firma ile anlaşma yapmak hayati önem taşımaktadır. Aksi takdirde bu ilaçlar insan sağlığına ciddi bir şekilde zarar verir ve geri dönüşü olmayan sonuçlarla karşılaşmak kaçınılmaz olur. 

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!