Kanada Lise Eğitimi Hakkında

Kanada Lise Eğitimi Hakkında

Kanada Lise Eğitimi Hakkında
Kanada Lise Eğitimi Hakkında Hande
Bu içerik 612 kez okundu.
Reklam

Kanada Lise Eğitimi Hakkında

Kanada yaşamsal faaliyetleri olarak kültürü, ekonomisi, eğitim sistemi ile örnek gösterilen ülkeler arasında yer almaktadır. Kaliteli, güvenli ve nitelikli eğitim sistemi ile öğrencileri geleceğe hazırlamaktadır. Kanada lise programları özel ve devlet olarak çoğu yer de olduğu gibi ayrılmaktadır. Sınavsız lise eğitim programı ile öğrenciler isterseler bir yıllık isterseler tüm lise eğitimini okullarda tamamlayabilirler. Lise eğitimi sonrası sınavsız üniversite programlarına katılabilir Kanada ve Amerika da yer alan en iyi üniversiteler kabul edilme şansını arttırmış olurlar.

Türkiye ve Kanada arasında iyi ilişkiler oluşturmayı ve Kanada’yı her yönüyle Türk öğrencilere tanıtmayı amaçlayan Kanada Kültür Merkezi Kanada lise başvurusu için öğrencilere destek ve hizmet vermektedir. Kanada liseleri İngilizce eğitimi ve Fransızca eğitimini öğrencilerine sağlamaktadır.

Lise Eğitim Programları Ücretlendirmeleri

Bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösteren fiyatlar özel lise ve devlet lisesi seçiminde de farklılık göstermektedir. Türkiye de yer alan özel eğitim kurumları ile aynı maliyet oranlarında olması göz ardı edilemez bir avantajdır. Sınavsız yurt dışı eğitimi ile seçkin üniversitelere katılabilme imkanı sunmaktadır. Ücretlendirmeler Kanada Doları üzerinden yapıldığı için diğer kur oranlarına göre daha makuldür. Devlet liseleri her yerde olduğu gibi özel liselere göre daha uygun fiyatlardadır. Fakat ister devlet ister özel eğitim olsun kaçınılmaz olan kaliteli ve nitelikli eğitimdir.

Kanada lise eğitim programları 3 – 4 yıl civarında sürmektedir. Fakat öğrenciler istedikleri gibi tek akademik dönemde eğitim alabilir ya da tüm lise eğitimini Kanada liselerinde tamamlayabilmektedir. Yatılı lise eğitim avantajları ile öğrencilere okul dışında da birçok fırsat sunarak çevre edinmesini pratik yapmasını sağlamaktadır. Böyle yerlerde yatılı eğitim alınması tavsiye edilmektedir.

Kanada Lise Başvurusu Hakkında

Kanada lise başvurusu pasaport ve transkript  ilk sırada olmak üzere birçok evrakta gerekmektedir. Kanada Kültür Merkezi başvurularınız için her zaman destek ve bilgi vermektedir. Her eyalette lise eğitim programları bulunmaktadır ve öğrenciler istediğine kayıt olabilmektedir.

Eğitim programları ve liseler hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için web sitesini ziyaret edebilir, danışmanlarla iletişime geçebilirsiniz.

Pet Shop
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı